Η Νότιγχαμ Φόρεστ Παλεύει Στο Στάμφορντ Μπριτζ Και Αποσπά Ισοπαλία Από Τη Τσέλσι

Η Νότιγχαμ Φόρεστ, υπό την καθοδήγηση του Νούνο Εσπίριτο, απέδειξε την σταθερότητά της, παρά το δυσ favorable αριθμητικό μειονέκτημα. Στο Στάμφορτντ Μπριτζ, αντιμετώπισε την φορμαρισμένη Τσέλσι, η οποία προερχόταν από διαδοχικές νίκες, και κατάφερε να διατηρήσει την ισοπαλία 1-1, παρέχοντας μαθήματα τακτικής.

Το ματς ήταν ισόπαλο χωρίς σκορ κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Ωστόσο, μετά την έναρξη της δεύτερης περιόδου, η Νότιγχαμ Φόρεστ άνοιξε το σκορ με κοντινή προβολή του Κρις Γουντ, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε μια κομπίνα από χτύπημα φάουλ του Γουόρντ Πράους και μια κεφαλιά-πάσα του Μιλένκοβιτς.

Επτά λεπτά μετά, η Τσέλσι ισοφάρισε με τον Μαντουέκε, που εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Κόουλ Πάλμερ. Παρά την ισοφάριση και την αποβολή του Γουόρντ Πράους με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 78ο λεπτό, η Νότιγχαμ Φόρεστ δεν λύγισε. Αντιθέτως, είχε σημαντικές ευκαιρίες για να αποδράσει με τους τρεις βαθμούς από το Λονδίνο.

Σήμερα, η Νότιγχαμ Φόρεστ μετρά 10 βαθμούς στα πρώτα 7 παιχνίδια της στη φετινή σεζόν της Premier League.

Πηγή: tovima.gr